Koenzým Q10 LIPOSOMAL Plus

Kód: 74
Neohodnotené
Značka: Avita
€29 / ks
Skladom

Koenzým Q10 – známy aj ako ubichinón, ubidekarenón, koenzým Q10 či len Q10 – je dôležitý ľudský antioxidant a súčasť mitochondrií.

Balenie 150 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

INFORMÁCIE O PRODUKTE

Koenzým Q10 – známy aj ako ubichinón, ubidekarenón, koenzým Q10 či len Q10 – je dôležitý ľudský antioxidant a súčasť mitochondrií. V ľudských bunkách zohráva koenzým Q10 zásadnú úlohu pri syntéze zdrojov energie v mitochondriách. Vďaka uzavretiu v lipozómoch sa koenzým Q10 vo väčšej miere dostane do krvného obehu.

Zloženie:
100 ml obsahuje                         Množstvo
Voda (filtrovaná, purifikovaná)        
Sorban draselný                               0,2 g
Koenzým Q10                                     2 g
Fosfolipidy                                        13 g
        
Výživové údaje na 100 ml
Kalorická hodnota (kJ)                     443,9
Obsah tuku (g)                                 11,7
z toho nasýtené tuky (g)                    1,2
Obsah sacharidov (g)                         0,7
z toho cukry (g)                                0,5
Bielkoviny (g)                                    0,0
Sodík (g)                                          0,0

Rovnako ako výživové doplnky iných značiek, aj naše produkty musia obsahovať nejaký konzervant. V prípade lipozomálnych výrobkov je možné použiť buď sorban draselný, alebo alkohol. Bez použitia jedného z týchto konzervantov by mali produkty veľmi krátku dobu trvanlivosti, ktorá by sa počítala na dni.

Sorban drasený sme si ako konzervant pre naše produkty vybrali z dôvodu, aby mohli naše výživové doplnky užívať aj mladiství, prípadne tehotné a dojčiace ženy, šoféri, ľudia čo berú lieky atď. Alkohol v produktoch ovplyvňuje chuť produktu a výrazne obmedzuje užívateľskú skupinu zákazníkov. Výhodou sorbanu draselného je, že nemení výslednú chuť produktu.

Čo sa týka bezpečnosti užívania, podľa regulácií Európskej únie je hranica použitia sorbanu draselného vo výživových doplnkoch 0,2% objemu produktu. Vo všetkých liposomálnych produktoch je 0,2 g sorbanu na 100 ml. Tým pádom je táto hranica dodržaná a produkty sú jednoznačne bezpečné na užívanie.

Pred otvorením dostatočne pretrepte, po otvorení udržiavajte v chladničke a spotrebujte do štyroch až šiestich týždňov. Výrobok je možné primiešať do nápoja.

Denná dávka: 5 ml obsahuje 100 mg koenzýmu Q10

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výživa - Vitamíny - Nápoje
Záruka: 2 roky