Dojčenie slovom aj písmom

Kód: KNIHA1
Neohodnotené
€29,59 –12 %
Brňáková Dojčenie slovom aj písmom obalka nova
€29,59 –12 % €26 / ks
Skladom

Dojčenie slovom aj písmom

Ako byť úspešnou dojčiacou matkou, podporujúcim oteckom, starým rodičom?

Neobyčajná kniha Vás prevedie 3 piliermi úspechu nielen v dojčení, ale aj v podnikaní a vzťahoch. Spoločné dielo dlhodobo dojčiacej matky troch detí, zakladateľky medzinárodnej kampane na podporu dojčenia a úspešného mladého podnikateľa získa nielen Vašu pozornosť, ale aj srdce. 

Jedinečná kombinácia informácií z dôveryhodných zdrojov

Autor: Katarína Brňáková a Boris Žitňák

192 strán, pevná väzba, 170 x 240 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Získajte návod ako dosiahnuť úspech (nielen) v dojčení

Ako byť úspešnou dojčiacou matkou, podporujúcim oteckom, starým rodičom?

Neobyčajná kniha Vás prevedie 3 piliermi úspechu nielen v dojčení, ale aj v podnikaní a vzťahoch. Spoločné dielo dlhodobo dojčiacej matky troch detí, zakladateľky medzinárodnej kampane na podporu dojčenia a úspešného mladého podnikateľa získa nielen Vašu pozornosť, ale aj srdce. 

Jedinečná kombinácia informácií z dôveryhodných zdrojov, pútavé príbehy zo života spoluautorov a nádherné ilustračné fotky znázorňujúce dojčenie ako nádherného vzťahu upútali nielen čitateľov, ale aj odbornú porotu súťaže Inovatívny čin roka 2018. V kategórii Inovácia služby získala 2. miesto a bola ocenená Cenou ministra hospodárstva SR za premostenie verejnosti a poradenstva pri dojčení, zrozumiteľný spôsob odovzdania posolstva podpory dojčenia a jej vplyvu na národné hospodárstvo, životné prostredie, medziľudské vzťahy. 

Preklad do maďarského a českého jazyka je v príprave. 

Záleží nám na životnom prostredí!

Kniha je tlačená na papieri s najnižšou ekologickou stopou, s certifikátmi European Ecolabel a Blue Angel. 

Príbeh knihy: 

Táto kniha vznikla s cieľom, aby svet bol lepším miestom pre život. Aj pre ten váš. 

Písal ju život sám. Mladý a úspešný podnikateľ mal veľký cieľ: aby sa raz, keď s milovanou ženou založí rodinu,stal dobrým manželom a otcom. Najlepším, akým len môže byť. K jeho cieľu sa našla cesta. Stretol matku, ktorá založila a šesť rokov vedie medzinárodnú kampaň na podporu dojčenia a svoje tri deti dojčila spolu desať rokov. Z ich priateľstva vznikla myšlienka vydania knihy, ktorú si ale nemôžete zakúpiť. Lebo na predaj nie je kniha, ale cenné informácie z dôveryhodných zdrojov, súvislosti, návrhy riešení, z ktorých si môžete niečo zobrať do svojho života. O dojčení, výchove, úspechu, budovaní vzťahov. 

Nekupujte knihu. Ale šancu na lepší život, hodnotnejšie vzťahy.

________________________________________________________

„Na Slovensku by mohlo byť oveľa viac detí dojčených, oveľa viac firiem úspešných a oveľa viac manželstiev šťastných, keby sme prestali veriť, že je to lotéria a nemôžeme s tým nič urobiť. Prestať veriť , že ženy, ktoré majú prsia, by mali vedieť dojčiť, majiteľ firmy, ktorá má IČO, by mal vedieť firmu doviesť k úspechu a sobášny list je návodom na budovanie manželstva.

Všetko z toho sa dá naučiť. Úspešne dojčiť, podnikať, šťastne spolu žiť. Dá sa to, keď nedovolíme, aby nám pri zhodnotení momentálneho stavu zacláňali zrak ružové či čierne okuliare a uvedomíme si, že sa máme neustále učiť a pracovať, aby sme úspech dosiahli. Hľadať a nasledovať príklad, učiteľov, ktorí nás dovedú k úspechu. Nechcieť okamžité riešenia a výsledky bez vloženej energie do osvojenia správnych zručností a bez vytrvalosti. Recept na úspech existuje. Poznajú ho tí, ktorí ho v tej-ktorej oblasti vyskúšali.
No základom je veriť si, že to dokážeme.“

(Zo zadnej strany obálky)

 

Hodnota potvrdená odborníkmi: TOP kniha o dojčení ovenčená Cenou ministra hospodárstva SR

Nitra, 21.5.2019 – Klenot vydavateľstva TOP1 knihy zožal úspech u poroty Slovenskej Inovačnej a Energetickej Agentúry a získal 2.miesto v Súťaži Inovatívny čin roka 2018 o Cenu ministra hospodárstva SR, v kategórii Inovácia služby.

Spoluautori knihy – Boris Žitňák a Katarína Brňáková

Projekt prvej knihy o úlohe rodiny a okolia v úspechu dojčenia je v prvom rade premostením verejnosti a poradenstva pri dojčení. O tejto službe veľa mamičiek ani netuší, ak sa rozhodnú využiť nejakú formu prípravy počas tehotenstva, väčšina sa sústredí na prípravu na pôrod.

Pritom dojčenie je podstatné nielen pre dieťa, ale aj pre zdravie matky – je totiž na poprednom mieste v prevencii rakoviny prsníka, ženských orgánov, osteoporózy a popôrodnej depresie.

Na Slovensku existuje sieť certifikovaných poradkýň pri dojčení, ktoré vzdeláva a združuje OZ Mamila. Na propagáciu ich činnosti, bez priameho prepojenia na združenie, bol založený v roku 2012 komerčný projekt „Dojčiť je IN – Kampaň za zdravšiu generáciu“, ktorý sa postupne rozšíril aj do zahraničia. Momentálne inšpiruje mamičky v dvoch jazykoch okrem Slovenska v Maďarsku, Českej republike, Srbsku, Rumunsku, aj v iných krajinách.

Cieľom aktivít je navrátenie vnímania dojčenia ako normy a nielen predstaviť riziká nedojčenia, ale ponúknuť aj riešenie v oblasti podpory.

Úspech v dojčení sa týka celej spoločnosti, jeho vplyv je totiž veľmi rozsiahly.

Dojčenie má významnú úlohu v prevencii vzniku odpadu, ovplyvňuje zdravotný stav obyvateľstva, jeho podpora ponúka zvýšenie životnej úrovne rodín a vytvorenie nových pracovných miest.

Kniha „Dojčenie slovom aj písmom – Nebuď tá, ktorá to vzdala!“ je unikátnym spojením odborných textov z dôveryhodných zdrojov, nádherných profesionálnych ilustračných fotografií a pútavých príbehov zo života autorov, poukázaním na princípy úspechu, či už v podnikaní, dojčení, alebo v medziľudských vzťahoch.

Zrozumiteľnou a zaujímavou formou predstaví podstatu dojčenia a jeho vplyv na život rodiny, dáva konkrétne tipy na tvorbu podporujúceho prostredia nielen pre matky, ale aj pre oteckov, starých rodičov, zdravotníkov. Pridanou hodnotou je, že cieľovou skupinou sú aj mladí ľudia, ktorých založenie rodiny iba čaká a tiež matky, ktoré z nejakého dôvodu nemohli dojčiť tak dlho, ako chceli. Informácie a súvislosti uvedené v knihe im pomôžu naštartovať proces spracovania tohoto, často traumatizujúceho zážitku.

Vojtech Ferencz – štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR, Boris Žitňák a Katarína Brňáková – spoluautori knihy, Ing.Branislav Borsuk – riaditeľ agrokomplex Výstavníctvo š.p.

Spoluautori tvoria neobvyklú dvojicu – štyridsiatnička, matka troch detí, zakladateľka projektu na podporu dojčenia a mladý dvadsiatnik, slobodný a bezdetný, úspešný podnikateľ sú príkladom možnej hodnotnej spolupráce generácie X a Y.

Na tvorbe knihy spolupracoval tím profesionálov, od jazykovej korektúry a odbornej recenzie cez grafiku a fotografie až po tlač.

Pri realizácii sa zohľadnil vplyv na životné prostredie – kniha je tlačená na papier s najnižšou ekologickou stopou, s certifikátmi European Ecolabel a Blue Angel. Okrem toho vydavateľstvo poskytuje 100%-nú záruku vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti, ktorú však za 10 mesiacov jej existencie využilo menej, ako 0,5 % čitateľov.

Spoluautori založili vlastné vydavateľstvo, ktoré momentálne kvôli veľkému záujmu pripravuje preklad knihy do maďarského a českého jazyka a tiež prináša na Slovensko preklad úspešnej knihy z Maďarska, na tému ako milovať a podporovať hyperaktívne dieťa s poruchou pozornosti (ADHD). 

autorka Katarína Brňáková

Tagy : materstvo, dojčenie, tehotenstvo, matka, dieťa, mlieko,