CURCUMIN Liposomal

Kód: 66
Neohodnotené
Značka: Avita
€29 / ks
Skladom

Antioxidant kurkumín z kurkumy v tekutej lipozomálnej forme.

Obsah balenia 150 ml.

Detailné informácie

Podrobný popis

INFORMÁCIE O PRODUKTE

Kurkuminoidy predstavujú skupinu prírodných fenolov získaných z rastliny Curcuma longa (čeľaď ďumbierovité). Kurkuminoidy sa po stáročia používajú v ajurvéde a v tradičnej čínskej medicíne. Niektoré kurkuminoidy majú veľmi dobré antioxidačné vlastnosti, iné zasa protizápalové účinky.
Uzavretie v lipozómoch rieši najväčší problém kurkumínu: zlú biologickú dostupnosť. V podobe lipozómových prípravkov môžu kurkuminoidy vstupovať priamo do krvného obehu a do buniek.

Zloženie:  
100 ml obsahuje                         Množstvo
Voda (filtrovaná, purifikovaná)
Sorban draselný                                0.2 g
Kurkumín                                            2 g
Fosfolipidy                                         13 g

Výživové údaje na 100 ml
Kalorická hodnota (kJ)                       443,9
Obsah tuku (g)                                   11,7
z toho nasýtené tuky (g)                       1,2
Obsah sacharidov (g)                            0,7
z toho cukry (g)                                   0,5
Bielkoviny (g)                                       0,0
Sodík (g)                                             0,0

Rovnako ako výživové doplnky iných značiek, aj naše produkty musia obsahovať nejaký konzervant. V prípade lipozomálnych výrobkov je možné použiť buď sorban draselný, alebo alkohol. Bez použitia jedného z týchto konzervantov by mali produkty veľmi krátku dobu trvanlivosti, ktorá by sa počítala na dni.

Sorban drasený sme si ako konzervant pre naše produkty vybrali z dôvodu, aby mohli naše výživové doplnky užívať aj mladiství, prípadne tehotné a dojčiace ženy, šoféri, ľudia čo berú lieky atď. Alkohol v produktoch ovplyvňuje chuť produktu a výrazne obmedzuje užívateľskú skupinu zákazníkov. Výhodou sorbanu draselného je, že nemení výslednú chuť produktu.

Čo sa týka bezpečnosti užívania, podľa regulácií Európskej únie je hranica použitia sorbanu draselného vo výživových doplnkoch 0,2% objemu produktu. Vo všetkých liposomálnych produktoch je 0,2 g sorbanu na 100 ml. Tým pádom je táto hranica dodržaná a produkty sú jednoznačne bezpečné na užívanie.

Kurkumín podporuje kognitívne schopnosti. Podporuje činnosť srdcovo-cievneho systému. Má priaznivý účinok na zdravie kĺbov a svalov. Poskytuje zdravú podporu celému organizmu. Silný antioxidant.

Pred otvorením dostatočne pretrepte, po otvorení udržiavajte v chladničke a spotrebujte do štyroch až šiestich týždňov. Výrobok je možné primiešať do nápoja.

Denná dávka: 10 ml obsahuje 200 mg kurkumínu

Odporúčaná denná dávka: 10 ml = 200 mg

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výživa - Vitamíny - Nápoje
Záruka: 2 roky