Čistý MCT olej z kokosových orechov

Kód: MCTC8
Neohodnotené
Značka: Powelogy
€24,90 / ks
Na dotaz

Prémiový C8 MCT olej

Prémiový C8 MCT olej zložený iba z kyseliny kaprilovej (C8), ktorá najefektívnejšie dodáva okamžitú energiu mozgu aj svalom.
Čistý prémiový olej bez lacných tukov, prímesí a umelých konzervantov.
100 % kokosový pôvod.
 • Do kávy s maslom, ghee, alebo kolegénom
 • Ako náhradu nevhodných rastlinných a živočíšnych tukov vo výžive
 • Do smoothies a shakeov pre stabilnejšiu energiu
 • Do šalátov a dresingov namiesto bežných olejov
 • Na podporu low carb, vegan a keto stravovania
Hmotnosť : 500 ml
MCT olej biely Zdravie a energia
eat smart feel great zdrvie a energia

 

Detailné informácie

Podrobný popis

 Kokosový olej MCT C8 benefity

Vlastnosti, vďaka ktorým sa na náš MCT olej môžete spoľahnúť:

 • Čistý 100 % obsah C8 kyseliny kaprylovej.
 • 4-krát väčšia efektivita tvorby ketónov v porovnaní s kokosovým olejom.
 • Priama podpora spaľovania tukov bez záťaže trávenia.
 • Rýchla a stabilná energia pre vysoký mentálny a fyzický výkon.
 • Prémiová kvalita 100 % kokosového pôvodu v skle.
 • Čisté zloženie bez príchutí, palmového oleja, lepku, cukru a umelých konzervantov.

V Powerlogy robíme maximum pre vývoj inovatívnych funkčných potravín, ktoré v sebe spájajú silu čistej chuti a funkčnosti. Cieľom je podpora nadpriemerného fyzického i mentálneho výkonu a kultivácia našej sily. Veríme, že kvalitné jedlo mení myslenie. Preto naše produkty spracovávame len minimálne a zachovávame tak ich vysokú výživovú hodnotu. Powerlogy C8 MCT olej spĺňa najvyššie kritériá kvality.

Kokosový olej MCT C8

 

 

Prečo je C8 MCT olej prémiový?

Powerlogy C8 MCT Oil je špeciálnym extraktom 100 % kokosového pôvodu bez chemických prídavkov a umelých konzervantov s koncentrovanou dávkou čistej C8 kyseliny kaprylovej.

MCT tuky so strednou dĺžkou reťazca (8-12 uhlíkov) sa považujú za jeden z najefektívnejšich zdrojov energie pre mozog aj svaly. Ich metabolická dráha je veľmi rýchla a bez záťaže žlčníka sa rovno v pečeni konvertujú na ketóny. Tie za následne dokážu využívať ako zdroj energie nielen svaly, ale aj mozog. Zo súčasných poznatkov vedy sú práve ketóny oveľa čistejším a efektívnejšim zdrojom energie než populárna glukóza.

 

 

Nie je MCT olej ako MCT olej

Výroba, kvalita a čistota sú kritické parametre, ktoré sa pri rôznych výrobcoch líšia. Powerlogy C8 MCT Oil je vďaka svojmu zloženiu naozaj oveľa efektívnejší ako bežný kokosový olej. Vyše 50 % zloženia kokosového oleja tvorí kyselina laurová (C12), ktorá sa v praxi už nepovažuje za triglycerid so stredne krátkym reťazcom (MCT). Takže aj keď má svoje benefity, kyselina laurová nie je rýchlym zdrojom energie.

Zo všetkých tukov sa najefektívnejšie a najrýchlejšie premieňa na ketóny práve kyselina kaprylová (C8), ktorá tvorí iba 6 % kokosového oleja. Väčšina MCT olejov na trhu je zmes C8 a C10 v rôznych pomeroch. V tých menej kvalitných sa nájdu aj zvyšky ostatných tukov, prípadne zvyšky iných látok (nečistôt) po spracovaní oleja.

V Powerlogy portfóliu nájdete jednak veľmi kvalitnú a čistú zmes C8 : C10 s pomerom 70:30, ale aj tento čistý C8 MCT olej, na ktorý sme veľmi hrdí.

Powerlogy prináša na trh funkčné potraviny čistej chuti, ktoré dodávajú veľmi kvalitnú, a spoľahlivú energiu pre telo a mozog. 

Všetky produkty sú bez rafinovaného cukru, umelých farbív a konzervantov.

Produkty neobsahujú ani lepok, laktózu, či sóju a tak sú vhodné i pre rôzne špecifické skupiny,

ako  sú low-carb, paleo, vegetariáni, či dokonca vegáni a vyznávači ketogenickej stravy.

 

Prístup a filozofia podnikania

 

Kvalitné jedlo mení myslenie

 

Článok s týmto nadpisom vyšiel ako hlavná téma časopisu Profit 27. Novembra 2013 a spustil lavínu pozitívnej odozvy a uvedomenia čitateľov. Aj keď už prešlo niekoľko rokov, táto myšlienka vo mne stále rezonuje a stála aj za rozhodnutím založiť koncept potravín bez kompromisov, a teda v prvotriednej kvalite a chuti – Powerlogy.

Naozaj verím, že práve nový prístup k vedomej spotrebe a výberu nášho jedla, je tým najdôležitejším faktorom pre zlepšenie zdravia, energie, vitality a nášho životného prostredia.

Osobne vám vopred ďakujem za vašu investíciu do produktov Powerlogy.

A uisťujem vás, že ste tým prispeli k postupnej zmene prístupu ľudí k vnímaniu kvality a výživovej hodnoty čistých a nespracovaných potravín.

Aj vďaka vám môžeme ďalej rozširovať naše portfólio a realizovať edukatívne aktivity pre poznanie vedy o varení, produktov a základných pilierov zlepšovania životosprávy. Aj vďaka vám sa nám podarilo osloviť už takmer milión rodín, ktoré sa chcú vzdelávať a poznať energiu svojho jedla.

Či už si niekto vyberie z funkčnú líniu produktov ako kolagén, výberová káva, ghee maslo a MCT olej alebo preferujete skôr našu gurmánsku líniu Great Taste produktov nugát, pistáciový krém či olivový olej.

Najdôležitejšia je pre mňa vaša dôvera v kvalitu výroby a zloženia.

Priznám sa vám však možno trochu egoisticky, že Powerlogy produkty si vytváram v prvom rade pre seba a svoju rodinu. Jedlo je pre mňa totiž každodenným zážitkom spojenia čistej prírodnej chuti a funkčnej energie. Život je predsalen krátky na to, aby som robil kompromisy, keď to nie je nutné.

A tak som si z mojich poznatkov a konzultácií s odborníkmi definoval vlastné štandardy, podľa ktorých vyberám a tvorím potraviny bez kompromisov v chuti a zložení.

Teším sa, že som sa už s mnohými z vás stretol osobne prostredníctvom prednášok, seminárov, campov či len náhody. Vidím však, že sa formuje silná komunita POWER ľudí, ktorí na sebe pracujú a postupne zlepšujú svoje návyky.

Inšpirujte sa mojím overeným a fungujúcim pohľadom na optimálne zloženie nášho taniera a prispôsobte si ho podľa vašich individuálnych potrieb.

Sila nech je s vami, priatelia, a nech vám kvalitné jedlo pomáha k vedomému mysleniu! 

Dušan Plichta, zakladateľ Powerlogy