Bezhistamínové biele, suché BIO víno 750 ml

Kód: PWRVINO75
Akcia
Neohodnotené
Značka: Powelogy
€16,99 –12 %
bezhistamínové vino savignon blanc 750 ml 1
€16,99 –12 % €14,99 / ks
Skladom

eat smart feel great zdrvie a energia

Sauvignon Blanc  BIO 750 ml

Bezhistamínové, biele, suché a srdcom slovenské BIO víno.

Prvé bezhistamínové biele víno v BIO kvalite s oficiálnym certifikátom zo srdca Slovenska.
Výber z hrozna 2017 D.S.C.
 

no histamin označenie 

Balenie : 750 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

bezhistamínové víno sauvignon blanc BIO vegan 750 ml 3

Vlastnosti, vďaka ktorým sa na bezhistamínové víno môžete spoľahnúť:

 • 100 % BIO certifikovaná kvalita a viac ako 18 ročná rodinná tradícia vinárstva.
 • Čistota bez pridaného cukru, s prirodzenou fermentáciou pod 16 °C.
 • Eliminácia vzniku zvyškového acetaldehydu a biogénnych amínov.
 • Význačná a citeľná chuť čerstvej broskyne, s vyváženou aciditou.
 • Komplexita a hladkosť vďaka ročnému zreniu v pivnici.
 • Detailné laboratórne testy na kontrolu minimálneho množstva síry a histamínu.

Powerlogy potraviny spĺňajú najvyššie kritériá kvality. Ich cieľom je spojenie čistej originálnej chuti a funkčnosti.

Veríme, že kvalitné jedlo mení myslenie a víno je pre nás vážený prírodný nápoj, ktorý si treba ctiť, vážiť a požívať vedome, pre radosť tela a duše. Nie je však víno ako víno a my sme chceli mať nielen prisľúbenú, ale aj laboratóriom overenú kvalitu a čistotu, ktorá nezoberie silu nášmu telu a hlave.

 

 

bezhistamínové víno sauvignon blanc BIO vegan 750 ml 2

 

Jedinečný slovenský Sauvignon Blanc

Vlastný Sauvignon bol už niekoľko rokov snom zakladateľa Powerlogy, Dušana Plichtu. Dušan je nadšencom vína, absolvoval aj viacero someliérskych exkurzií a kurzov po svete, s cieľom spoznať štandardy chutného a čistého vína.

„Sauvignon ma očaril, keď som si plnil sen cestovania po Novom Zélande a v Marlborough som si kúpil ešte ako neznalý takú lepšiu fľašu. Už pri prvom dúšku ma ohromil a odvtedy už nebolo cesty späť. Milujem tú sviežosť a ľahkosť vína, ktoré síce má jemnú aciditu, ale tá vie krásne prejsť do ovocného tela. Samozrejme závisí od Terroir a spracovania, ale pre mňa je Sauvignon niečo ako čerstvé šťavnaté broskyne, s trochou limetkovej štavy.“

Garantujeme nielen výnimočnú naturálnu chuť, ale hlavne 100 % čistotu a zloženie bez kompromisov v kvalite.

S nadšením Vám tak prezentujeme Powerlogy BIO Sauvignon Blanc, ktorý sa nám podaril vyrobiť vďaka otvorenosti a výbornej spolupráci, s rodinným a profesionálnym vinárstvom Domin & Kušický, kde už 18 rokov razia profesionálnu a certifikovanú cestu, čistého BIO vína na Slovensku.

bezhistamínové víno sauvignon blanc BIO vegan 750 ml 1

Čo znamená BIO víno?

Je to víno, ktoré pochádza z čistého prostredia a je spracované špecifickými postupmi. Je to víno, ktoré vám poskytne zážitok čistej chuti pri plnom zachovaní vstupnej kvality.

Jeho podstatu tvorí čistá pôda bez ťažkých kovov a pesticídov, pracovné postupy v symbióze s prírodou, hrozno v certifikovanej kvalite, jeho následné spracovanie správnymi technologickými postupmi, prirodzene nízky obsah histamínu – všetky tieto znaky nekompromisnej kvality. A v neposlednom rade láska k svojmu remeslu.

Chuťové aspekty

Pre pekné Sauvignony netreba chodiť do vinárskych diaľav (Nový Zéland), máme ich doma. Na terasách Veľkého Krtíša, zaliatych slnkom, sa pod registračným číslom A304025/0029 vypestovalo hrozno s cukornatosťou 23,1 NM, čo znamená prívlastok „výber z hrozna“.

Powerlogy BIO Sauvignon Blanc ponúka mimoriadne intenzívnu arómu a plnú chuť s jemnými kyselinkami. Vo fľaši je to „chameleón“ v tom najlepšom slova zmysle, ktorý dokáže zasiahnuť zmysly a poryvy emócií tak, ako hádam žiadna biela odroda vína, najmä keď sa vydarí. Prejavuje sa sviežimi broskyňovými notami, žihľavovým dojazdom a vyváženou mineralitou, čo perfektne ladí k slovenským ovčím a kozím výrazným syrom.

Dodatočné info:

 • Popis výrobku:Bezhistamínové, biele, suché BIO víno.
 • Objem:750 ml
 • Obsah alkoholu:13 %
 • Macerácia hrozna:2 hod.
 • Fermentácia:V oceľovom tanku pod 16 °C.
 • Zrenie:23 mesiacov v oceľovom tanku pod 16 °C.
 • Kyseliny:7,44 g/l
 • Cukor:7,5 g/l
 • Siričitany< 111 mg/l
 • Histamín< 0,1 mg/l
 • Krajina pôvodu:Slovensko
 • Ročník:2017
 • KategóriaD.S.C.

Víno je, pochopiteľne, určené len pre dospelých zákazníkov.

Kúpou Powerlogy BIO Sauvignon Blanc potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: Výživa - Vitamíny - Nápoje
Hmotnosť: 0.75 kg

Powerlogy prináša na trh funkčné potraviny čistej chuti, ktoré dodávajú veľmi kvalitnú, a spoľahlivú energiu pre telo a mozog. 

Všetky produkty sú bez rafinovaného cukru, umelých farbív a konzervantov.

Produkty neobsahujú ani lepok, laktózu, či sóju a tak sú vhodné i pre rôzne špecifické skupiny,

ako  sú low-carb, paleo, vegetariáni, či dokonca vegáni a vyznávači ketogenickej stravy.

 

Prístup a filozofia podnikania

 

Kvalitné jedlo mení myslenie

 

Článok s týmto nadpisom vyšiel ako hlavná téma časopisu Profit 27. Novembra 2013 a spustil lavínu pozitívnej odozvy a uvedomenia čitateľov. Aj keď už prešlo niekoľko rokov, táto myšlienka vo mne stále rezonuje a stála aj za rozhodnutím založiť koncept potravín bez kompromisov, a teda v prvotriednej kvalite a chuti – Powerlogy.

Naozaj verím, že práve nový prístup k vedomej spotrebe a výberu nášho jedla, je tým najdôležitejším faktorom pre zlepšenie zdravia, energie, vitality a nášho životného prostredia.

Osobne vám vopred ďakujem za vašu investíciu do produktov Powerlogy.

A uisťujem vás, že ste tým prispeli k postupnej zmene prístupu ľudí k vnímaniu kvality a výživovej hodnoty čistých a nespracovaných potravín.

Aj vďaka vám môžeme ďalej rozširovať naše portfólio a realizovať edukatívne aktivity pre poznanie vedy o varení, produktov a základných pilierov zlepšovania životosprávy. Aj vďaka vám sa nám podarilo osloviť už takmer milión rodín, ktoré sa chcú vzdelávať a poznať energiu svojho jedla.

Či už si niekto vyberie z funkčnú líniu produktov ako kolagén, výberová káva, ghee maslo a MCT olej alebo preferujete skôr našu gurmánsku líniu Great Taste produktov nugát, pistáciový krém či olivový olej.

Najdôležitejšia je pre mňa vaša dôvera v kvalitu výroby a zloženia.

Priznám sa vám však možno trochu egoisticky, že Powerlogy produkty si vytváram v prvom rade pre seba a svoju rodinu. Jedlo je pre mňa totiž každodenným zážitkom spojenia čistej prírodnej chuti a funkčnej energie. Život je predsalen krátky na to, aby som robil kompromisy, keď to nie je nutné.

A tak som si z mojich poznatkov a konzultácií s odborníkmi definoval vlastné štandardy, podľa ktorých vyberám a tvorím potraviny bez kompromisov v chuti a zložení.

Teším sa, že som sa už s mnohými z vás stretol osobne prostredníctvom prednášok, seminárov, campov či len náhody. Vidím však, že sa formuje silná komunita POWER ľudí, ktorí na sebe pracujú a postupne zlepšujú svoje návyky.

Inšpirujte sa mojím overeným a fungujúcim pohľadom na optimálne zloženie nášho taniera a prispôsobte si ho podľa vašich individuálnych potrieb.

Sila nech je s vami, priatelia, a nech vám kvalitné jedlo pomáha k vedomému mysleniu! 

Dušan Plichta, zakladateľ Powerlogy